Jak wybrać architekta?

Przymierzając się do budowy domu bądź kupna nieruchomości wiele osób zastanawia się nad zatrudnieniem projektanta wnętrz. Czym kierować się przy wyborze biura projektowego? Przede wszystkim dotychczasowym dorobkiem prezentowanym w portfolio. Na tej podstawie możemy zorientować się jaki styl preferuje dany projektant i czy odpowiada nam jego estetyka.

Warto również porównać wizualizacje z efektami końcowymi pracy, czyli ze zdjęciami pomieszczeń urządzonych według projektu architekta wnętrz. Jeśli nie podobają nam się prace danego projektanta nie warto podejmować współpracy, choćby oferował najkorzystniejszą cenę. Dobre biura projektowe chwalą się swoimi pracami na stronach internetowych i nie trudno do nich dotrzeć.

Dobrym pomysłem będzie spytanie znajomych o polecane firmy, albo poszukanie rekomendacji na forach i portalach branżowych. Gdy wybierzemy już biuro lub projektanta trzeba pamiętać o spisaniu umowy, która będzie precyzowała zakres współpracy, ilość przedstawionych koncepcji oraz liczbę ewentualnych poprawek i zmian, by uniknąć rozczarowań. Doświadczenie architekta pomoże sprawić, by projektowane pomieszczenie stało się komfortową przestrzenią, dopasowaną do potrzeb klienta.

Warto upewnić się, że osoba, którą chcemy zatrudnić posiada odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz niezbędne uprawnienia.

Korzyści ze współpracy z architektem »